Piłka nożna - tego nie wiedziałeś

Czy wiedziałeś kilka niebanalnych ciekawostek na temat najpowszechniejszego sportu na świecie, czyli klasycznego footballu? Jeżeli nie, zobacz co znajduje się w dalszych akapitach, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Przeczytaj krok po kroku, co mamy Ci do powiedzenia na temat tej najpopularniejszej gry w nogę.

Na pierwszy rzut wysuńmy ciekawostkę na temat wybitnej polskiej postaci związanej z piłką nożną, czyli trenera Kazimierza Górskiego. Legenda trenerska miała w zwyczaju nie golenie się zawsze wtedy, kiedy był ważny mecz. Wśród najbardziej zaszczytnych drużyn, jeżeli chodzi o mistrzostwa Polski, znajduje się przede wszystkim Ruch Chorzów oraz Górnik Zabrze. Mowa tu o rekordzie wynoszącym dokładnie czternaście zwycięskich spotkań piłkarskich. Musimy także wspomnieć o tym, jaki był największy w historii polskiego footballu wynik, a mianowicie tyczyło się to meczu Pucharu Polski i było to stosunkowo niedawno, bo zaledwie sześć lat temu, czyli w sierpniu 2014 roku, kiedy to padł wynik bagatela trzydzieści pięć do zera! Tak, jak najbardziej jest to możliwe i zwycięzcą w niesamowicie spektakularnym stylu okazał się wówczas team ligi okręgowej, to jest KS Chełmek.
Do ważnych informacji na temat footballu na pewno trzeba zaliczyć fakt, że reprezentacja Polski jest formowana nieprzerwanie od roku 1921. Z kolei w roku 1919 stworzony został Polski Związek Piłki Nożnej. Miało to miejsce dokładnie w dniu dwudziestego grudnia. Jeżeli chodzi natomiast o liczbę rekordów bramkowych, to trzeba wspomnieć o równie kultowym co trener Górski, piłkarzu Robercie Lewandowskim, który ustrzelił sześćdziesiąt jeden bramek. Na drugim miejscu znajduje się Włodzimierz Lubański.
Wpis zawdzięczamy: