Zasady gry w piłkę nożną

Czy jesteś pewien, że jako wzorowy kibic sportowy, na pewno wiesz wszystko co możliwe odnośnie piłki nożnej? Czym charakteryzuje się tego rodzaju dyscyplina i jakie są jej konkretne zasady? Dowiesz się, czytając dalsze fragmenty.

męskie nogi i piłka do piłki nożnej
Wymiary boiska, to pierwsza kwestia, jaką rozważymy. A mianowicie, szerokość boiska powinna wynosić dokładnie czterdzieści pięć centymetrów i długości dziewięćdziesięciu metrów. Boisko do gry w futbol zawsze musi mieć wymiary prostokąta. Kolejna kwestia to maksymalna długość sięgająca od dziewięćdziesięciu do stu dwudziestu metrów. Podstawowa kwestia to, aby boisko nie było kwadratem. Warto również wspomnieć i o tym, że mecze międzynarodowe posiadają konkretne wyznaczniki, jeżeli chodzi o wymiary typowe dla futbolu i jest to od 2008 roku, a dokładniej od marca tego roku, równo sto pięć na sześćdziesiąt osiem metrów. Taki jest wyznacznik określony przez FIFA. Co więcej, nie zapominajmy również i o tym, że podstawowa zasada piłki nożnej obejmuje zwłaszcza grę z bramkami, jakie musza być umiejscowione dokładnie na samym środku linii bramkowych. Ich szerokość także jest konkretnie określona, a mianowicie pomiędzy krawędziami wewnętrznymi słupków to stricte 7,32 m. W kontekście krawędzi dolnej poprzeczki natomiast szerokość bramki ma mieć równo 2.44 mera.
Musimy również wspomnieć i o tym, że w kontekście zawodów, zawsze wymagana jest także specjalnie wymierzona piłka mająca zazwyczaj sześćdziesiąt osiem metrów obwodu. Na pewno nie może być to obwód mniejszy niż te wyżej wspomniane sześćdziesiąt osiem metrów ale przydałoby się też, żeby obwód piłki nie przekraczał także wymiarów siedemdziesięciu centymetrów. Dokładnie, z precyzją określana jest także masa piłki, jaka zaleca się aby mieściła się w przedziale między czterysta dziesięć a czterysta pięćdziesiąt gramów – ani trochę mniej, ani trochę więcej. Co więcej, istotne dla rozpoczęcia profesjonalnego meczu piłki nożnej jest też to, jakie jest ciśnienie piłki, które powinno wahać się między 0,6 a 1,1 atmosfery.
Wpis zawdzięczamy: